Blog

Kryetarja e Alternativës dhe Shefja e GP të LVV-së, Mimoza Kusari Lila bashkë me Kryeministrin e Republikës së Kosovës Albin Kurti , të shoqëruar edhe nga ministra, deputetë, zv-ministra, asambleistë, aktivistë e bashkëqytetarë, bënë homazhe dhe vendosën kurora me lule në varrezat e martirëve në kodrën e Çabratit.

Me rastin e ditëve përkujtimore të Epopesë së Çabratit, Kryetarja e Alternativës dhe Shefja e GP të LVV-së, Mimoza Kusari Lila bashkë me Kryeministrin e

Më shumë »

Në 25-vjetorin e Betejes së Çabratit, Agon Dobruna, Kryetari i Degës së Alternativës dhe Zv. Ministri i Financave, Arbërije Nagavci Ministre e Arsimit, dhe Ardian Gola deputet së bashku me bashkëpunëtorë të tjerë, kanë bërë homazhe për Dëshmorët e Martirët në Gjakovë.

Sot, Kryetari i Degës së Alternativës dhe Zëvendës Ministri i Financave, Agon Dobruna, bashkë me Ministren e Arsimit, Arbërije Nagavci, deputetin Ardian Gola, Zëvendës Ministrin

Më shumë »

Me rastin e 25 vjetorit të rrëmbimit të antarëve të familjes Qerkezi, kryetari i degës së Alternativës, njëherit Zëvendës Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Agon Dobruna, bashkë me antarët e kryesisë së Alternatives, vizituan shtëpinë muze të familjes Qerkezi, ku u pritën nga nëna Ferdonije.

Me rastin e 25 vjetorit të rrëmbimit të antarëve të familjes Qerkezi, kryetari i degës së Alternativës, njëherit Zëvendës Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve,

Më shumë »

Reagim

Të trishtuar nga lajmi për djegien e objektit të Taphanës, dikur Muzeu i Muzikës në Gjakovë. Objekti përveq se ishte objekt nën mbrojtje, kishte vlerë

Më shumë »

Kontakti

Jeni abonuar me sukses Error

© 2023 Alternativa e Kosovës